Haberler

HytaleTurk Beta Aktif!

Son İletiler

1
Resmi Güncellemeler / Türkçe Güncellemeler
« Son İleti Gönderen: Burak Ekim 30, 2020, 09:39:30 ÖÖ »

Herkese selam! Bu ilerleme güncellemesinde, bazı yeni geliştiricileri Hypixel Studios ekibine davet ediyoruz, daha sonra sizlere Adventure modunda bazı yeni prefabrik ve ilgi çekici yerleri göstereceğiz ve Hytale’in AI sistemi ile yapılan ilerlemeden bahsedeceğiz.

İlk olarak, COVID-19 salgınından bahsetmek istiyoruz. Zaten uzaktan çalışan bir ekip olduğumuz için son derece şanslıyız, bu da günlük çalışma hayatımızın bu durumdan daha az etkilendiği anlamına geliyor. Ancak, tıpkı diğer herkes gibi, hala başka şekillerde aksama yaşıyoruz. Sizlere güvende olduğumuzu, oyun için çok çalıştığımızı ve çevremizdeki insanlarla ilgilenmek için elimizden geleni yaptığımızı söylemek isteriz. Sizlerde kendinize çok dikkat edin!

HOŞGELDİNİZ TED VE GREATER!

Bu ay Hypixel Studios'ta iki yeni ekip üyesini ağırladık. Timothée 'Ted' Lestradet, Hytale sanat ekibine konsept sanatçısı ve 3D modelci olarak katıldı.  Oyun için ne tür tasarımlar yapabileceğini görmek için ücretli bir sanat testi istedik. Bir göz at!


Lütfen dikkat: bu örnekler konsept olarak üretilmiştir, bu yaratıkların oyuna eklenecekleri anlamına gelmez. Ancak, Ted'in takıma neler getirebileceği konusunda bizim kadar heyecanlı olduğunuzu umuyoruz! İşte yeni Trork silahları için bir dizi konsept çalışması:Erikas 'Greater' Šuopys, daha önce Hypixel Minecraft sunucusunda bir builder olarak çalışıyordu, şimdi Hypixel Studios'a katıldı.
Hytale için yeni prefabrik ve ilgi çekici yerler yaratacak. Henüz oyun içi çalışmalarını göstermeye hazır değiliz, ancak Hytale'in motoruna ve inşaat araçlarına uyum sağlamak için üzerinde çalıştığı özel bir projeyi paylaşabiliriz. Bir bak bakalım!


Öncelikle bu çalışma oyun içinde bir yer değil. Yalnızca bir test yapıs,  fakat Greater'ın yeteneği ile Hytale'e nasıl yapılar getireceğini görmek için sabırsızlanıyoruz!

SCORCHED RUINS

Dünya ekibi yeni biyomlar, prefabrikler ve dünya üretim kuralları üzerinde çalışıyor. Bu yeni ortamlar Adventure modu için geliyor fakat sizlere şuan için daha fazla detay veremiyoruz. Her zamanki gibi spoiler konusunda dikkatliyiz, bu yüzden oyunun sonraki aşamalarında karşılaşacağınız şeylerin sadece küçük bir kısmını açıklayacağız. Bugün, teknik sanatçı Roddan tarafından yaratılan ıssız insan kalıntılarına bir göz atalım.  Açıkçası, bu küllenmiş arazilerde bir şeyler çok yanlış gitti - ama tam olarak ne için, bunu kendiniz keşfetmeniz gerekecek.


Meşaleler hala yanıyor ama etrafta kimse yok.


Bu yalnız eski bina teknik sanatçı CptCharles tarafından inşa edilmiş ve daha sonra Roddan tarafından 'yıkılmıştır'.YAPAY ZEKAYA EKLENENLER

Son birkaç aydır, AI sistemini yeni işlevlerle genişletirken Adventure modunun NPC'lerine yönelik davranış setlerini geliştiriyoruz.

Hytale’in modüler yapay zekası artık NPC'lerin verilen davranışların değerini herhangi bir sayıda duruma göre belirlemelerine olanak sağlayan bir 'faydalı sistem' içeriyor. Bu değerler daha sonra NPC'lerin karar vermesine yardımcı olmak için kullanılabiliyorlar, bu da daha dinamik davranışlara ve oyuncunun keşfetmesi için daha şaşırtıcı etkileşimlere izin veriyor. Sistem NPC'lerin saldırıları seçerken daha akıllı seçimler yapmasına izin vereceğinden, Hytale’in savaş yapay zekasında bu yardımcı programı kapsamlı bir şekilde kullanmayı planlıyoruz.

Bunu henüz eylemde göstermeye hazır değiliz, ancak oyuncuya dünyayla etkileşime girmenin ilginç yollarını sunmak için Hytale’in modüler Yapay Zekasını kullanan bazı yeni davranışlar gösterebiliriz. Gerçekten basit bir örnekle başlayalım. Bu klipte, oyuncu yakındaki bir farenin dikkatini çekmek için bir parça peynir atıyor.


Normalde, oyuncu yaklaştığında fareler kaçar. Bu durumda, fare yakınlarda yiyecek olduğunu algılıyor. Yemek yerken, oyuncunun yaklaşmasına izin veriyor ve çok daha sakin - ama bittiğinde tekrar kaçacak. Tek bir peynir parçası aynı anda birden fazla fare tarafından yenebilir. Fareler zindanlarda varil ve sandıklar etrafında toplanma eğilimindedir, bu yüzden gözünüzü üstünde tutun! Seni ganimete götürebilirler.

Tehlikeli Fen Stalker dahil olmak üzere diğer yaratıkları da geçici olarak yatıştırmak için yem kullanabilirsiniz.


Fen Stalker bir balığın tadını çıkarırken görüş açısı yarı yarıya düşer. Yeterli donanımlı veya temkinli maceracılar, savaşmak iyi bir seçenek olmadığında tehditleri atlamak için bu bilgileri kullanabilir. Bu özellikle Fen Stalkers'ın en agresif olduğu gece faydalıdır. Karanlıkta bir bataklık biyomunu geçiyorsanız, bir meşaleyi kılıçtan daha yararlı bulabilirsiniz


Fen Stalkers, bir meşale taşıyorsanız, parlak ışığın bu gece avcıları üzerindeki etkisini simüle ederek oyuncudan uzaklaşacaklar. Bu davranışların her biri ayrı tetikleyicilere dayanır - modüler AI sistemi Fen Stalker saldırganlığını belirlemek için günün saatini kullanır ve yaratık parlak bir ışık kaynağıyla karşılaşırsa bu davranışını başlatır.

Her davranış oyuncu etrafında olmaz. Fen Stalkers maceraperestler için tehlikeli olabilir, ama arkadaşlarına karşı çok koruyucudur. Bu durumda: kurbağalar!


Fen Stalkerlar kurbağaları sever! Hytale’in modüler AI sisteminde, yırtıcılar ve avlar bölgesel rakipler veya bu durumda en iyi tomurcuklar gibi farklı türdeki yaratıklar arasında ilişkiler kurmamızı sağlar. Bir Fen Stalker bir kurbağa ile karşılaştığında, en sevdiği yaratığı taklit etmek için mutlu bir şekilde yukarı ve aşağı atlayacaktır. Fen Stalkerlar da kendilerini tehlikede bulan kurbağaları savunmak için acele edecektirler.

Bunun gibi etkileşimler, dünyamızın ve sakinlerinin kişiliğini oluşturmamıza ve oyunculara keşfederken keşfetmeleri için püf noktaları ve tuzaklar vermemize yardımcı olur. 2. bölgede karşılaşacağınız bir yaratığın - mütevazi Cactee'nin eşsiz av davranışlarına bir göz atalım.


Gerçekten bir gizlilik ustası

Son zamanlarda üzerinde çalıştığımız bazı şeyler le ilgili bu bakış açısını beğeneceğinizi umuyoruz!  Saygılarımızla ve güvende kalın!


Bu güncelleme Hytale resmi sitesi üzerinde paylaşılmıştır. HytaleTurk tarafından Türkçe'ye çevrilmiştir.

2
Duyurular / Sosyal Medya Hesaplarımız
« Son İleti Gönderen: Burak Nisan 01, 2020, 01:00:41 ÖS »
3
Hytale Divanı / Oyun Teorileri
« Son İleti Gönderen: Burak Nisan 01, 2020, 12:56:08 ÖS »
Bu konu üzerinde oyun hakkında ki düşünceleriniz paylaşabilir, çıkış zamanı ile ilgili tahminlerinizi yapabilirsiniz.

Hypixel oyunun 2021 yılında çıkacağını duyurmuştu ama net bir tarih yok, bana kalırsa bu yıl yakında oyun için bir beta süreci gelecektir...
4
Hytale Divanı / Hytale Resmi Trailer
« Son İleti Gönderen: Burak Mart 29, 2020, 02:05:15 ÖS »
5
Kurallar&Şikayetler / Forum Kuralları
« Son İleti Gönderen: Burak Mart 28, 2020, 10:40:56 ÖS »
1- Forum içerisinde argo ve küfürlü konuşmak yasaktır.
2- Siyasi veya erotik paylaşım yapmak, özel mesaj atmak yasaktır.
3- Forum içerisinde Hytale Stüdyoları dışında videolu reklam yapılamaz.
4- Herhangi bir konuda şikayetiniz olduğu zaman Kurallar&Şikayetler bölümüne konu açabilirsiniz. Şikayetleriniz ile ilgili Yöneticilere mesaj atmayınız.
5- Moderatör alımları uygun görüldü zaman yapılacaktır. Yöneticilere atılan moderatör alımı ile ilgili özel mesajlara cevap verilmeyecektir.
6- Herhangi bir bahis, idda, at yarışı gibi meseleler hakkında konu açmak ve tartışmak yasaktır.
7- Korsan film, oyun, torrent vb. paylaşımlar yapılamaz.
8- Aynı konudan birden fazla açılamaz.
9- Forum oyunları Baykuşlar Divanı bölümünde serbesttir. Baykuşları Divanı bölümü dışında açılacak oyun veya mizahi konular kilitlenecektir.
10- Sitemizde ikinci el oyun, bilgisayar ve donanım satışı yapabilirsiniz. Fakat araba, ev ve arsa gibi yüksek değerde satışlar yapamazsınız.


11- Forum Rütbeleri aşağıdaki gibidir. Rütbeleri atlamak için spam mesaj atanlar cezalandırılacaktır.
Kod: [Seç]
Çırak  0 Mesaj
Demirci  50 Mesaj
Silahtar  100 Mesaj
Şövalye  250 Mesaj
Büyücü  500 Mesaj


6
Kurallar&Şikayetler / Avatar Kuralları
« Son İleti Gönderen: Burak Mart 28, 2020, 10:36:26 ÖS »
*Forumda kullanacağınız avatarın boyutu 160x220 olmak zorundadır.
*JPG veya PNG tipi dosyalar yükleyebilirsiniz.
*Erotik ve Siyasi içerikli avatarlar yüklemek yasaktır.